KONST / Litografier / Färglitografi 8471066
nr 847 1066
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), 'Vårmelodi'signerad -57, 1/100, motivets mått: 24x14
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 september 2013
kl 19:08:34
100 kr
150 kr
350 kr
350 kr
450 kr
16 sep
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson